"Dokonano w ramach oferty publicznej przydziału łącznie 38 806 872 akcji (akcje oferowane) spółki Auto Partner S.A., jednego z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, w tym 23 000 000 akcji nowej emisji zostało przydzielonych inwestorom przez Auto Partner S.A. oraz 15 806 872 istniejących akcji (akcje sprzedawane) zostało przydzielonych inwestorom przez akcjonariuszy sprzedających" - czytamy w komunikacie.

W transzy inwestorów instytucjonalnych przydzielono 35 518 000 akcji, natomiast 3 288 872 akcji zostało przydzielonych w transzy inwestorów indywidualnych. Stopa redukcji w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 39,77%, podano także.

"Spółka pozyskała w ramach emisji nowych akcji 50,6 mln zł brutto, które zostaną wykorzystane na realizację strategii rozwoju spółki, w tym: zwiększenie skali działania, dalszą dywersyfikację oferty produktowej oraz dalszy wzrost rentowności. Program inwestycyjny, który spółka zamierza zrealizować z wykorzystaniem wpływów z oferty publicznej, szacowany jest na kwotę 71,6 mln zł" - czytamy dalej w komunikacie.

"Stopa redukcji zapisów w transzy detalicznej wyniosła aż 39,77%. Realizacja planu inwestycyjnego, który w ponad 70% finansowany będzie środkami pozyskanymi z oferty, pozwoli nam zdynamizować rozwój firmy i wzmocnić jej pozycję rynkową oraz przewagi konkurencyjne. Chcemy konsekwentnie budować wartość spółki dla udziałowców, w tym nowych akcjonariuszy, których udział w nowej strukturze akcjonariatu wyniesie ok. 33%" - powiedział prezes Aleksander Górecki, cytowany w komunikacie.

Debiut spółki na rynku głównym GPW planowany jest na 6 czerwca 2016 roku..

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z blisko 150 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata.

(ISBnews)