"Nasze zaangażowanie w rozwój EneGas.pl sukcesywnie się zwiększa, wraz z postępem prac i coraz większą skalą działalności. Dostrzegamy bardzo duży potencjał na rynku negatywów i jestem przekonany, że kompleksowe rozwiązania oparte o system IT, jakimi dysponuje EneGas.pl mają szansę odnieść sukces nie tylko w Polsce, ale również na globalnym rynku" - powiedział Andrzej Zając, cytowany w komunikacia.

Optymalizacja EneGas.pl działa w oparciu o redukcję poboru mocy w krytycznych dla systemu przesyłowego momentach, jak również generowania dodatkowych oszczędności z tytułu sprzedaży tzw. negawatów. EneGas.pl zamierza oferować swoje usługi firmom produkcyjnym, handlowym czy też zarządzającym nieruchomościami w oparciu o autorskie rozwiązania. Spółka nawiązała również współpracę z firmą, która z powodzeniem działa na tym rynku w UK, zapewniając sobie jej wsparcie w zakresie już dostępnych rozwiązań, podała również spółka.

"Spółka jest już po wstępnych rozmowach z potencjalnymi firmami, dla których EneGas.pl może być wsparciem w zakresie optymalizacji kosztów energii oraz jednocześnie idącymi za tym korzyściami finansowymi. EneGas.pl oczekuje, że w kolejnych miesiącach uda jej się wdrożyć pierwsze testy systemu" - czytamy także.

Midven debiutowało na rynku NewConnect w kwietniu 2013 r. jako podmiot, który koncentrował się na usługach doradczych oraz inwestycjach kapitałowych. W jego portfolio znalazły się takie podmioty, jak Kancelaria Medius, notowana obecnie na rynku NewConnect, jak również akcje spółki TNN Finance, będącej właścicielem 3-go największego kantoru internetowego pod nazwą KantorOnline.pl. Od tamtego czasu zarząd Midven zainicjował szereg aktywności poszerzających portfolio spółki oraz będących wstępem do aktualnej strategii grupy kapitałowej.

(ISBnews)