"Intensyfikacja współpracy z Emerson, u podstaw której leży rosnący popyt na wysokiej klasy urządzenia do monitoringu i detekcji emisji gazów, stanowi dla nas kolejne potwierdzenie słuszności nowej strategii Vigo System. Zakładamy, że pracując wspólnie z producentami laserów i finalnych urządzeń, bazujących na naszych detektorach nad optymalizacją procesów produkcji i wzrostem jej skali, pozwalających na obniżenie cen jednostkowych urządzeń przy równoczesnym utrzymaniu jednostkowych marż, doprowadzimy do skokowego rozwoju rynku urządzeń bazujących na rozwiązaniach z zakresu fotoniki" - powiedział prezes Adam Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Trzyletnia umowa przewiduje dostarczenie przez Vigo 2,7 tys. detektorów. To największe pojedyncze zamówienie w historii technologicznej spółki, podano również.

"Umowa ta jest kontynuacją wieloletniej współpracy obu podmiotów. Dostarczane przez Vigo System detektory wykorzystywane są przez klienta w produkcji analizatorów gazów oraz systemów monitorowania emisji wykorzystywanych w przemyśle" - czytamy w komunikacie.

Umowa zakłada, że w pierwszym roku Vigo System dostarczy ok. 600 detektorów, w kolejnym – 850, a w ostatnim 1250 sztuk, podano również.

Vigo jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w listopadzie 2014 r.

(ISBnews)