statystyki

Litwa wysyła amunicję na Ukrainę. Tylko nieliczne kraje NATO zdecydowały się na taki krok

3 września 2016, 19:09 | Aktualizacja: 03.09.2016, 19:09
Źródło:PAP
Flaga Ukrainy

Flaga Ukrainyźródło: ShutterStock

Litwa dostarczyła 150 ton amunicji ukraińskim siłom rządowym biorących udział w wojnie z separatystami na wschodniej Ukrainie - powiedział w sobotę litewski minister obrony Juozas Olekas cytowany przez AFP.

Reklama

Reklama

To jeden z nielicznych krajów NATO, który zdecydował się dostarczyć na Ukrainę śmiercionośne uzbrojenie.

Olekas powiedział, że Litwa odpowiedziała w ten sposób na zapotrzebowanie zgłoszone przez Ukrainę i dodał, że obowiązkiem było niesienie pomocy "wiernemu przyjacielowi, który został zaatakowany przez Rosję".

Minister sprecyzował, że była to druga litewska dostawa broni na Ukrainę od wybuchu w kwietniu 2014 roku konfliktu z prorosyjskimi separatystami w Donbasie. Kijów i Zachód zarzucają Moskwie ich wspieranie oddziałami wojska przysłanymi z Rosji, co Moskwa dementuje. W konflikcie tym zginęło już 9,6 tys. osób.

>>> Czytaj też: Czy Putin odda nam Kaliningrad? Ostra odpowiedź ws. rewidowania granic


Reklama

Reklama

  • janko(2016-09-03 20:46) Odpowiedz 2017

    Brawo Litwini ! Litwa rozumie powagę sytuacji i ewentualny sukces Rosji na Ukrainie !! Brawo !!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • jacezar(2016-09-03 20:25) Odpowiedz 128

    Rosja eksportuje broń na cały świat i nie ma wielkiego halo.

  • juyfg(2016-09-03 22:30) Odpowiedz 1219

    BRAWO LITWA! BRAWO UKRAINA! Wstyd dla Polski.................... :(

  • Państwo Teoretyczne(2016-09-04 10:17) Odpowiedz 84

    "Przyjaciele" litwini dozbrajają "braci? ukraińców- oj Polacy, z czego wy się cieszycie....

  • edw(2016-09-03 21:17) Odpowiedz 73

    Ciekawe jaka to konkretnie amunicja.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • tomek_wu(2016-09-03 21:20) Odpowiedz 69

    co litwa może wysłać.... śmiechu warte.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • asd(2016-09-04 12:16) Odpowiedz 42

    Na tym forum to wygląda jakby jakieś debile chciały wykreować taką rzeczywistość, że wszyscy dookoła to wrogowie Polski i Polaków i nie wolno im pomagać. Nagle naszymi wrogami są Litwini, Ukraincy i Niemcy, tylko oni na razie tego jeszcze nie wiedzą, że jesteśmy wrogami ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • kwas(2016-09-04 20:00) Odpowiedz 22

    Swego czasu amerykanie zbroili Afganistan przeciw ruskim . Minęło trochę czasu i ten sam Afganistan w postaci Al -Kaidy przewrócił dwie chałupy na Manhatanie.Łatwo dawać broń gorzej zbierać trupy.