"Dziś wiele mówi się w Polsce i na świecie o rosnącej roli start-up'ów w rozwoju produktów w sektorze nowych technologii. Asseco od dawna z uwagą przygląda się temu rynkowi w poszukiwaniu innowacyjnych produktów oraz zespołów o nieprzeciętnym potencjale. Modulus prezentuje światowy poziom i jestem przekonany, że ten zespół wniesie wiele wartości do naszej Grupy" - powiedział prezes Asseco Poland Adam Góral, cytowany w komunikacie.

Prezes Modulus Mikołaj Dunikowski podkreślił, iż wejście do Grupy Asseco pozwoli na szybszą realizację globalnych ambicji firmy.

Modulus - ekspercki software house z Krakowa, dostarcza innowacyjne rozwiązania IT w zakresie Software as a Service (SaaS), platform cloud'owych (PSaaS), oraz usługi z zakresu projektowania User Interface (UI) oraz User Experience (UX).

Inwestycja jest konsekwencją realizacji strategii rozwoju własnych innowacyjnych produktów informatycznych oraz zaawansowanych usług IT związanych z projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych.

Zakup udziałów w spółce Modulus wpisuje się w strategię Asseco, koncentrującą się na rozwoju przez akwizycje oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014). W 2015 r. przychody grupy wyniosły 7,26 mld zł.

(ISBnews)