"Jesteśmy w trakcie zmiany na spółkę akcyjną i planujemy wejście na NewConnect. Zakładam, że przeprowadzimy emisję akcji, ale nie to będzie najważniejsze. Dzięki obecności na giełdzie staniemy się transparentni dla naszych interesariuszy - klientów i banków. Ponadto rozważamy emisję obligacji jeszcze w tym roku" – powiedział ISBnews Pasenik.

Zaznaczył, że obecnie operator platformy płacenia fakturami ma zaangażowaną w obrót kwotę 10 mln zł.

"Mija rok od rozpoczęcia działalności i idziemy zgodnie z planem. Od marca mamy rozliczone transakcje o wartości 30 mln zł z ok. 12 tys. faktur. Dynamika wzrostu wartości rozliczanych transakcji wynosi 30% m/m, a dotychczas nie inwestowaliśmy w działania reklamowe. Zakładamy rozliczenie min. 50 mln zł transakcji w tym roku. Średnia faktura wynosi 2,5 tys. zł, co jest zgodne z naszymi założeniami i do takiej grupy docelowej kierujemy ofertę. Branże, w których mamy sporą koncentracje to m.in. transport, a ponadto reklama, wydawnictwa, poligrafia, drukarnie" – wymienił prezes.

Według jego słów, utrzymanie dynamiki wzrostu sprawi, że od przyszłego roku zapotrzebowanie na finansowanie zewnętrzne będzie maleć, gdyż model biznesowy spółki oparty na chmurze jest skalowalny i ze stabilnymi kosztami działalności. Jak wskazuje Pasenik, ściągalność zobowiązań jest bardzo dobra, a postępowania sądowe opiewają "na promil wartości" obsłużonych faktur. "Dzięki naszemu systemowi scoringowemu, wszystko udaje się odzyskać" – zaznaczył prezes iviPay.

W czerwcu spółka podawała, że osiągnęła poziom rentowności działalności. "Pierwszy rok działalności zakończymy na pewno na plusie netto" – stwierdził Pasenik. Na przyszły rok planuje wyjście inviPay.com z ofertą za granicę.

Spółka oferuje internetowy system płatności, który zabezpiecza płatność faktur wystawianych przez sprzedawców lub usługodawców.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)