"Zarząd E-Solution Software podjął decyzję o emisji akcji w celu wsparcia rozbudowy nowego projektu – 4Mobility. Jest to ważny krok w rozwoju potencjału spółki w nowym obszarze działalności, jaką jest innowacyjna usługa car sharingu. Na całym świecie obserwuje się wzrost zapotrzebowania na tego typu świadczenia związane z transportem. Obecnie nasza oferta skierowana jest głównie do przedstawicieli biznesu – z uwagi na duży popyt tego sektora na wygodne i optymalne rozwiązania. Car sharing w ramach 4Mobility umożliwia zwiększenie mobilności bez multiplikowania kosztów towarzyszących posiadaniu floty służbowych aut" - powiedział zarządzający projektem Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.

Rynek car sharing systematycznie rośnie na całym świecie – w Europie z tego rodzaju usług korzysta około 2,1 mln osób mających do dyspozycji 31 tys. samochodów. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku do 15 mln użytkowników i 240 tys. aut, podano również.

Działalność E-Solution Software obejmuje marketing internetowy i usługi IT. Akcje spółki zadebiutowały na NewConnect w maju 2016 r.

(ISBnews)