U zbiegu ulic Towarowej i Prostej w Warszawie powstaje, kolejny po Warsaw Spire, projekt firmy Ghelamco – The Warsaw HUB, znany wcześniej jako Sienna Towers. Szacowana wartość inwestycji to ponad 1 mld zł.
The Warsaw HUB - wizualizacja. Źródło: Ghelamco Poland / Media

W powstającym kompleksie 3 wieżowców, na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się przestrzenie biurowe, centrum konferencyjne oraz hotel.

3 wieżowce zostaną osadzone na wspólnej, liczącej prawie 100 metrów. Dwa wieżowce będą miały wysokość 130 metrów, zaś trzeci – 85 metrów. Wzdłuż kompleksu, zarówno od strony ulicy Towarowej, jak i od jego zaplecza, powstanie przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży. Podobnie jak w przypadku pobliskiego placu Europejskiego, zlokalizowane zostaną tu kawiarnie, restauracje i punkty usługowe – informuje firma.

The Warsaw HUB - wizualizacja. Źródło: Ghelamco Poland / Media

Przedstawiciele Ghelamco Poland zaznaczają, że będzie to największy z dotychczasowych obiektów tej firmy w Polsce.

The Warsaw HUB to najbardziej nowoczesny z dotychczasowych projektów Ghelamco. Inwestycja wyjdzie daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców – będzie sercem sieci i centralnym punktem, w którym zbiegają się i łączą wszystkie potrzeby nowoczesnych, kreatywnych oraz innowacyjnych firm” – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

The Warsaw HUB - wizualizacja. Źródło: Ghelamco Poland / Media

Budowa The Warsaw HUB już się rozpoczęła, a termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec 2019 roku. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu.