Wielton zdecydował o zawiązaniu spółki w 100% zależnej pod firmą Wielton Africa z siedzibą w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej), podała spółka."Zawiązanie spółki zależnej służy rozpoczęciu działalności Grupy Wielton na rynku afrykańskim oraz realizacji inwestycji bezpośredniej o wartości przekraczającej 1,5 mln euro polegającej na budowie obiektów, w których spółka zamierza montować swoje produkty" - czytamy w komunikacie.

W ocenie spółki, rynek afrykański stanowi interesujący kierunek rozwoju dla grupy, a realizacja inwestycji bezpośredniej na terenie jednego z krajów UEMOA (Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej i Monetarnej) pozwoli na uzyskanie większych korzyści i przyczyni się do zwiększenia sprzedaży produktów marki Wielton na obszarze całego kontynentu afrykańskiego, podano również.

"Realizacja projektu o ww. wartości pozwoli również na uzyskanie pomocy publicznej w postaci m.in. 7-letniego zwolnienia z podatku dochodowego oraz innych udogodnień. Celem emitenta jest osiągnięcie sprzedaży rocznej na poziomie 1 000 sztuk w ciągu najbliższych lat, przy czym inwestycja jest obciążona ryzykami wynikającymi ze specyfiki rynków afrykańskich, które mogą wpływać na przebieg i końcowe efekty inwestycji" - czytamy dalej.

Kapitał zakładowy spółki będzie wynosić 1 000 000 FCFA (tj. ok. 6,7 tys. zł).

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. W 2015 r. miała 630,32 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)