Victoria Dom zakontraktowało sprzedaż łącznie 627 mieszkań oraz domów (+22% r/r) w 2016 roku, w ramach umów deweloperskich i rezerwacyjnych, poinformowała spółka. Victoria Dom zakłada osiągnięcie w 2017 roku sprzedaży na poziomie około 700 lokali, podano także."To był najlepszy rok pod względem liczby sprzedanych lokali w historii spółki. To efekt coraz szerszej, a jednocześnie bardzo interesującej oferty w konkurencyjnych cenach. Nasze projekty deweloperskie są dostosowane głównie do potrzeb klientów szukających swojego pierwszego mieszkania oraz osób pragnących zamieszkać w atrakcyjnych lokalizacjach" - powiedział wiceprezes Waldemar Wasiluk, cytowany w komunikacie.

W minionym roku warszawski deweloper wprowadził do oferty i rozpoczął realizację czterech nowych projektów. W ramach tych projektów Victoria Dom w 2016 roku wprowadziła do sprzedaży łącznie 507 mieszkań, podano także.

"W bieżącym roku zakładamy wprowadzenie do oferty około pięciu nowych projektów na terenie Ursusa, Białołęki, Tarchomina i Pragi. Będą to nowe inwestycje lub kolejne etapy dotychczas realizowanych osiedli. Pozytywnie oceniamy sytuację na rynku. Widzimy utrzymujące się duże zainteresowanie klientów zakupem nowych mieszkań na terenie Warszawy, gdzie koncentrujemy naszą działalność" - dodał Wasiluk.

Victoria Dom jest jednym z deweloperów mieszkaniowych działających na rynku warszawskim. Obligacje spółki są notowane na Catalyst.

(ISBnews)