PKN Orlen zawarł w poniedziałek umowy na sprzedaż w 2017 r. benzyny i oleju napędowego z trzema odbiorcami za 9,3 mld zł - podał płocki koncern.

Jak zaznaczył PKN w poniedziałkowym komunikacie, na podstawie zawartych umów PKN Orlen dostarczy w okresie od 1 stycznia 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku benzynę i olej napędowy do polskiego BP Europa SE, Shell Polska oraz Amic Polska, czyli dawnego Łukoil Polska. Płocki koncern poinformował, że wartość kontraktu to ok. 9,3 mld zł.

PKN Orlen dostarczy też paliwo lotnicze dla LOT - poinformował w poniedziałek płocki koncern. Szacowana wartość trzyletniej umowy to ok. 1,8 mld zł.

Jak wynika z komunikatu PKN Orlen, spółki podpisały umowę, która ma obowiązywać do 31 grudnia 2019 r. PKN będzie dostarczał polskiemu przewoźnikowi specjalne paliwo lotnicze JET-A1.

"Szacowana wartość umowy, przy założeniu maksymalnych określonych w niej wielkości dostaw, może wynieść ok. 1,8 mld zł" - podał płocki koncern w komunikacie.

Jak zaznaczył koncern, podpisana w poniedziałek umowa z PLL LOT "stanowi zwiększenie wielkości możliwych dostaw oraz wydłużenie terminu obowiązywania w stosunku do umów wcześniej zawieranych" z przewoźnikiem.

>>> Czytaj też: OPEC jest bezsilna? Ropa znów tanieje dzięki amerykańskim odwiertom