Wawel spodziewa się, że współpraca z kluczowym partnerem handlowym, która ma istotny wpływ na wielkość sprzedaży, będzie kontynuowana, ale prawdopodobnie w ograniczonym zakresie, podała spółka.

"Bieżąca ocena sytuacji opisanej w przedmiotowym raporcie pozwala przypuszczać, że współpraca z kluczowym partnerem handlowym będzie kontynuowana" - czytamy w komunikacie.

Spółka spodziewa się jednak, że zakres tej współpracy będzie prawdopodobnie ograniczony, co w efekcie może wpłynąć na spadek sprzedaży emitenta w roku 2017.

"W chwili obecnej, biorąc pod uwagę stan negocjacji z kluczowym partnerem handlowym oraz wzajemne, bieżące relacje handlowe, trudno jest precyzyjnie ocenić skalę zmniejszenia sprzedaży w 2017 r." - czytamy dalej.

Na początku stycznia Wawel poinformował, że przewiduje możliwy spadek sprzedaży w ujęciu r/r w kolejnych kwartałach w granicach 25% udziału w całkowitej sprzedaży ze względu na rosnące ryzyko ograniczenia bądź przerwania współpracy z kluczowym partnerem handlowym

Wawel to producent czekolad, batonów, cukierków i bombonierek, notowany na warszawskiej giełdzie od 1998 r. Przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 631 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)