Jak poinformował PAP rzecznik legnickiego magistratu Arkadiusz Rodak, w poniedziałek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski podpisali umowę o dofinansowaniu tej inwestycji kwotą 29,8 mln zł.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2014-20.

Reklama

Przebudowa ul. Jaworzyńskiej trwa od wiosny 2014 r. i zakończy się w maju tego roku. Inwestycja, która będzie kosztować ponad 51 mln zł, polega na odnowieniu nawierzchni, wykonaniu nowego oznakowania, chodników i przejść dla pieszych. To kluczowa arteria dla tego miasta, łącząca centrum z autostradą A4 i budowaną drogą S3.

„To wielka kwota, ale udana przebudowa ul. Jaworzyńskiej, poprawiająca bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, zwiększająca mobilność układu komunikacyjnego łączącego miasto z autostradą A4, terenami inwestycyjnymi w LSSE (Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - PAP) i budowaną drogą S3, była bardzo potrzebna i oczekiwana. Ponadto chodzi nam o zrównoważony rozwój wszystkich subregionów, również Legnicy. To pierwsza taka dotacja, ale nie ostatnia” - powiedział cytowany w komunikacie marszałek Przybylski.

Prezydent Krzakowski poinformował, że kolejną pilną inwestycją w Legnicy jest dokończenie budowy południowo-wschodniego odcinka obwodnicy miasta.(PAP)