- MSZ informuje:

Polsko-amerykańskiej współpracy oraz aktualnym wyzwaniom dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego poświęcona była dzisiejsza rozmowa ministra Witolda Waszczykowskiego z ambasadorem Stanów Zjednoczonych Paulem Jonesem.

Szef polskiego MSZ i amerykański ambasador omówili decyzje Białego Domu podjęte w pierwszym tygodniu urzędowania prezydenta Donalda Trumpa. Dużą uwagę zwrócono także na prognozowane kierunki polityki zagranicznej USA, w szczególności w odniesieniu do polityki wschodniej oraz na plany dalszego rozmieszczania wojsk amerykańskich w Polsce i na flance wschodniej Sojuszu, zgodnie z decyzjami szczytu NATO w Warszawie.

Minister Waszczykowski w trakcie rozmowy zaprezentował polski punkt widzenia na rozwój relacji transatlantyckich oraz przedyskutował z ambasadorem Jonesem perspektywy rozwoju bilateralnych relacji w okresie prezydentury Donalda Trumpa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)