"Nieruchomości położone są w atrakcyjnej części Gdańska, w pasie nadmorskim w pierwszej linii brzegowej, w otulinie leśnej, z doskonałą infrastrukturą miejską. Spółka planuje na nieruchomościach realizację przedsięwzięcia deweloperskiego, polegającego na budowie 276 apartamentów wakacyjnych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 15 000 m2" - czytamy w komunikacie.  

Szacowany termin rozpoczęcia sprzedaży apartamentów – II połowa 2018 r. 

"Zakup nieruchomości powiększy bank ziemi Polnordu o dodatkowe 40 tys. m kw. Usytuowanie gruntów w atrakcyjnej części Gdańska daje duże możliwości inwestycyjne. Planowany na tym terenie projekt z całą pewnością pozytywnie przełoży się na rozwój grupy Polnord w przyszłości. Szacujemy, że sprzedaż apartamentów mogłaby rozpocząć się w II połowie 2018 r." – powiedział prezes Dariusz Krawczyk, cytowany w osobnym komunikacie.

Grupa Polnord planuje w 2017 roku uruchomienie 10 inwestycji, które rozszerzą jej ofertę o blisko 1500 lokali. Aktywność dewelopera, zgodnie z założeniami strategii, skupi się na rynkach: trójmiejskim oraz warszawskim, podano także. 

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)