Warszawa, 10.02.2017 (ISBnews) - Gekoplast planuje zaprezentowanie prognozy na 2017 r. w marcu. Będzie ona zakładała poprawę wyników w stosunku do 2016 r., poinformował prezes Piotr Górowski.
"Zbyt optymistycznie podeszliśmy do ubiegłego roku i teraz chcemy wszystko jeszcze raz przeanalizować. Nie mamy jeszcze na dziś zweryfikowanych założeń na 2017, ale będzie to plan przewidujący poprawę względem 2016. Myślę, że będziemy chcieli pokazać tę prognozę w marcu, w połowie miesiąca. Chcemy kontynuować założenie, że jesteśmy transparentni" - powiedział Górowski podczas konferencji prasowej.
"Naszym celem w 2017 r. jest pełniejsze wykorzystanie mocy produkcyjnych. Na razie wzrost przychodów był nieadekwatny do wzrostu mocy" - dodał prezes, nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi, że niepełna realizacja prognozy na 2016 r. wynikała w pewnym stopniu z wykorzystania mocy nowej linii produkcyjnej poniżej możliwości.
"W I kw. 2016 r. uruchomiliśmy linię do produkcji płyt komórkowych. Zakładaliśmy jej pełne obłożenie, ale zdobywanie rynku i wypełnianie mocy trwa dłużej" - wyjaśnił.
"Będziemy pracować, by powrócić na ścieżkę bardziej dynamicznych wzrostów" - podsumował Górowski.
Gekoplast podał dziś wcześniej, powołując się na wstępne dane finansowe za rok 2016, że miał 90,57 mln zł przychodów (wobec prognozy 101,55 mln zł) i 6,15 mln zł zysku netto w 2016 r. (wobec prognozy 7,52 mln zł).
Gekoplast specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Prowadzi działalność w takich segmentach rynku, jak: płyty z tworzyw sztucznych i opakowania z płyt, wyroby wtryskowe, wyroby rozdmuchowe, opakowania z tektury. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2015 r., zaś w maju 2016 r. przeniosła notowania na rynek główny GPW.
(ISBnews)