Exact Systems, spółka zależna Work Service, zawarła aneks do term sheet, który przewiduje zawarcie transakcji nabycia spółek z Francji, Rumunii, Turcji i Maroka, z branży outsourcingu, specjalizujących się w kontroli jakości dla przemysłu motoryzacyjnego do końca I półrocza br., podał Work Service.

"Potencjalna transakcja zakłada nabycie w pierwszej kolejności: 51% istniejących udziałów spółki francuskiej, 100 % istniejących udziałów spółki rumuńskiej, 100% istniejących udziałów spółki tureckiej, 100 % istniejących udziałów spółek marokańskich" - czytamy w komunikacie.

Spółka w dalszej kolejności przewiduje nabycie, w wykonaniu przez spółkę zależną opcji call lub w wykonaniu przez obecnych udziałowców spółek docelowych opcji put, pozostałych 49% istniejących udziałów spółki francuskiej.

"Przedwstępne umowy sprzedaży udziałów spółki francuskiej, spółki rumuńskiej, spółki tureckiej oraz spółek marokańskich mają być zawarte do dnia 31 maja 2017 roku. Umowy sprzedaży udziałów spółki francuskiej, spółki rumuńskiej, spółki tureckiej oraz spółek marokańskich będą zawarte nie później niż do dnia 30 czerwca 2017 roku" - czytamy dalej.

Work Service S.A. jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.