Robyg oczekuje 'znaczącego' wzrostu przekazań mieszkań w 2018 r.Warszawa, 06.04.2017 (ISBnews) - Grupa Robyg podtrzymuje plan uznania w tym roku w przychodach ok. 2 500 lokali (po uznaniu szacunkowo 320 lokali w I kwartale 2017 r.) oraz przewiduje "znaczący wzrost" przekazań w 2018 roku, podała spółka.

"W całym 2017 roku Grupa Robyg zakłada uznanie w przychodach ok. 2 500 lokali, z czego 1 460 mieszkań z projektów realizowanych przez grupę kapitałową i ponad 1 000 lokali w ramach projektów joint venture. Równolegle - ze względu na przesunięcie zakończenia realizacji części projektów z końca 2017 roku na początek kolejnego - Grupa Robyg przewiduje znaczący wzrost przekazań w 2018 roku" - czytamy w komunikacie.

W połowie marca Robyg poinformował, że łączna liczba mieszkań, których uznanie jest planowane w przychodach spółek z grupy kapitałowej oraz w wynikach finansowych wspólnych przedsięwzięć grupy kapitałowej zakładana jest na poziomie 2,5 tys., zaś kontraktacja ma sięgnąć ok. 3 300 mieszkań.

"Wynik ok. 320 lokali przekazanych klientom w pierwszym kwartale 2017 roku jest zgodny z założeniami Grupy Robyg i wynika z harmonogramu zakończonych inwestycji. Jest to także pierwszy krok do realizacji jednego z celów spółki, czyli uznania w przychodach łącznie ok. 2 500 mieszkań w całym 2017 roku. Plan ten, choć ambitny, jest możliwy do wykonania dzięki wspólnej, konsekwentnej pracy kadry zarządzającej oraz wszystkich pracowników Grupy" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie.

W I kw. 2017 Grupa Robyg przekazała nabywcom około 320 lokali, głównie w następujących inwestycjach:

• Lawendowe Wzgórza / Stacja Nowy Gdańsk – około 50%

• Young City – około 15%

• Królewski Park – około 5%

• Osiedle Kameralne – około 5%

• Słoneczna Morena – około 5%

• Mila Baltica – około 5%

W I kwartale 2017 roku Grupa Robyg zakontraktowała 937 lokali netto (po uwzględnieniu rezygnacji), a w całym 2016 roku podpisała umowy na rekordową liczbę 2 957 mieszkań, podano także w komunikacie.

Grupa prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: Bemowo, Mokotów, Ursus, Wilanów, Wola, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów - na Pradze Południe oraz Białołęce. W Gdańsku spółka posiada inwestycje w dzielnicach: Jasień, Letnica, Piecki-Migowo, Wrzeszcz, Zaspa oraz w planach Śródmieście, zapowiedział także deweloper.

"Według analityków siła nabywcza Polaków rośnie, a popyt na nowe nieruchomości utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie - dlatego Grupa Robyg regularnie wprowadza do oferty nowe mieszkania oraz rozbudowuje bank ziemi. W ostatnim kwartale spółka nabyła działki w stołecznej dzielnicy Włochy, które umożliwią realizację ponad 600 lokali, natomiast w całej Warszawie Grupa Robyg posiada tereny umożliwiające wybudowanie w sumie 6 500 mieszkań. Pozwoli to na bezpieczne prowadzenie działalności operacyjnej w następnych latach" - podsumował Kazanelson.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. Kontraktacja mieszkań w 2016 roku wyniosła 2 957 lokali.

(ISBnews)