Selvita chce osiągnąć co najmniej 30% wzrostu w segmencie usług w 2017 r.Warszawa, 19.04.2017 (ISBnews) - Selvita planuje wzrost segmentu usług na poziomie co najmniej 30% planuje Selvita jako cel na 2017 r., wynika z materiałów podsumowujących wyniki w 2016 r.

"Selvita rośnie dynamicznie we wszystkich segmentach. Niemal 90% przychodów w 2016 r. wygenerowały kontrakty z firmami zagranicznymi, głównie z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych" - powiedział wiceprezes Bogusław Sieczkowski, cytowany w komunikacie.

Przychody komercyjne spółki (nie uwzględniając dotacji) wyniosły w 2016 r. 54,2 mln zł (+32% r/r), z czego segment usługowy odpowiadał za 32,4 mln zł. Wzrost w segmencie usługowym wyniósł w porównaniu z 2015 r., 41% na poziomie przychodów, wynika z informacji przygotowanych przez spółkę.

Wcześniej Selvita zapowiadała, że również 2016 r. oczekiwany wzrost w segmencie usługowym wyniesie minimum 30%.

"W segmencie usługowym kolejny rok z rzędu rozwijamy się w tempie 40%, podczas gdy w naszej strategii zapowiadaliśmy dynamikę na poziomie 30%. Cieszy nas szczególnie fakt, że po okresie intensywnych inwestycji związanych z otwarciem biur sprzedażowych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, w końcówce roku usługowa część biznesu powróciła do dwucyfrowej rentowności operacyjnej. Oczekujemy, że będzie się ona utrzymywała na podobnym poziomie również w kolejnych okresach" - dodał Sieczkowski.

Największymi kontraktami w segmencie usługowym w okresie 2016-2017 r. jest obecnie zawarta w marcu br. umowa z włoską firmą farmaceutyczną o wartości 6,1 mln zł, która będzie obowiązywać do 2020 r. oraz kontrakt zawarty w lipcu 2016 r. o wartości 5,4 mln zł realizowany przez Selvita Inc., podano także.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)