Warszawa, 22.06.2017 (ISBnews) - Nordic Development chce do końca br. zadebiutować na rynku NewConnect, bez emisji akcji, poinformował dyrektor generalny Piotr Rybojad. W ciągu następnych 12 miesięcy spółka chce znaleźć się na rynku głównym GPW. Jej cele strategiczne obejmują m.in. wybudowanie 3 300 mieszkań do 2020 r. i osiąganie marży na swoich projektach na poziomie minimum 25%.

"Pracujemy nad tym, by do końca roku być notowanym na NewConnect. Nie będziemy robić emisji akcji, to jest tylko notowanie - zależy nam na pełnej przejrzystości, która dla naszych klientów jest bardzo ważna. Chcemy docelowo być jednym z najlepszych deweloperów w Polsce" - powiedział Rybojad podczas konferencji prasowej.

"Później w ciągu roku od wejścia na NewConnect chcielibyśmy zaistnieć na rynku głównym" - dodał.

Wskazał, że spółka ma w przygotowaniu 17 inwestycji na łącznie 200 tys. m2 powierzchni użytkowej mieszkań, w tym 6 na swoim macierzystym rynku w Bydgoszczy. Pozostałe są zlokalizowane m.in. w Łodzi, Bytomiu, Legnicy, Lubinie i Gdańsku.

Celami Nordic Development jest m.in. osiąganie marży co najmniej 25% na całym projekcie i wybudowanie 3 300 mieszkań do 2020 r., czyli ok. 1 000 rocznie, poinformował także dyrektor generalny.

"Łączny koszt planowanych inwestycji to ok. 900 mln zł. Planujemy, że rozpoczniemy ich [wszystkich] budowę do końca przyszłego roku i zakończymy w 2020 r." - powiedział Rybojad.

Wyjaśnił, że do tej pory spółka finansowała się kredytami bankowymi i obligacjami, a w przyszłości chce przede wszystkim kredytami. Nie planuje emisji akcji i nie myśli na razie o powrocie na Catalyst.

Rekordowy poziom sprzedaży osiągnięty przez dewelopera to 301 mieszkań w jednym roku (2011).

Nordic Development swoją pierwszą inwestycję - Nordic Tower - zrealizował 10 lat temu w Bydgoszczy. Do dziś firma wybudowała 22 budynki na 900 mieszkań i 50 tys. m2 PUM.

(ISBnews)