Selvita zleciła Aptuit badania przygotowujące SEL120 do fazy klinicznejWarszawa, 23.06.2017 (ISBnews) - Selvita zawarła z włoską spółką Aptuit Srl umowę na wykonanie przez Aptuit wybranych badań przygotowujących projekt SEL120 do wprowadzenia do fazy klinicznej, podała spółka.

„Umowa obejmuje przeprowadzenie badań toksykologicznych i farmakologii bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi ICH (ang.: International Conference on Harmonisation of Technical Requirements for Registration of Pharmaceuticals for Human Use) oraz w standardzie Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (ang: GLP - Good Laboratory Practice), a także syntezę badanego związku na dużą skalę w standardzie Dobrej Praktyki Produkcyjnej (ang: GMP - Good Manufacturing Practice)" – czytamy w komunikacie.

Wymienione wyżej prace prowadzone będą w ramach projektu WIND-P0, realizowanego w ramach Programu Sektorowego INNOMED, którego celem jest przeprowadzenie kompleksowych badań przedklinicznych oraz wprowadzenie do badań klinicznych wyselekcjonowanej przez spółkę cząsteczki o największym potencjale terapeutycznym jako nowego, innowacyjnego leku przeciwnowotworowego, podano rówież.

„Szacowane koszty usług świadczonych przez Aptuit wynoszą 1 892 525,00 euro (8 024 306,00 zł) i będą współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa" – czytamy dalej.

Przedmiotowa umowa spełnia kryterium umowy znaczącej, ze względu na jej wartość oraz znaczenie dla dalszego rozwoju programu SEL120 w kierunku wprowadzenia do badań klinicznych, podsumowano w informacji.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)