Kernel zrealizował strategię powiększania banku ziemi, skupi się na integracjiWarszawa, 07.07.2017 (ISBnews) - Kernel zrealizował ogłoszoną w ub.r. strategię powiększania banku ziemi - obecnie posiada ponad 600 tys. ha, podała spółka. Obecnie skupi się na integracji nabytych aktywów w celu podniesienia ich efektywności.

"Wraz z nabyciem Ukrainian Agrarian Investments (UAI) I Agro Invest Ukraine, Kernel zakończył strategię powiększania banku ziemi rolnej, ogłoszoną w ub.r." - czytamy w komunikacie.

W czerwcu spółka sfinalizowała przejęcie UAI z ponad 190 tys. ha ziemi rolnej i mocami silosów zbożowych wynoszącymi ok. 200 tys. ton, zaś w lipcu Kernel nabył Agro Invest Ukraine, które zarządza ponad 27 500 tys. hektarów ziemi rolniczej w dzierżawie i posiada zdolności magazynowania 170 tys. ton zboża, podano także.

Akwizycja tych aktywów kończy realizację naszej strategii powiększania banku ziemi. […] Dziś skupiamy się na integracji nabytych aktywów, aby podwyższyć ich wydajność operacyjność i produktywność do wysokich standardów Kernela" - skomentował dyrektor agrobiznesu w Kernelu Evgeniy Osipov, cytowany w komunikacie.

Kernel Holding to producent spożywczy działający na Ukrainie. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)