„Bloober Team pokaże grę na największej mass-kulturowej imprezie na świecie – Comic Con w San Diego (19-23 lipca). Najnowsza produkcja gamedevelopera znajdzie się na stoisku amerykańsko-kanadyjskiej wytwórni filmowej Lionsgate" – czytamy w komunikacie.

Do pracy nad główną postacią w grze zaangażowała filmową ikonę cyberpunku lat 80 – aktora Rutgera Hauera, znanego m.in. z „Łowcy androidów", podano także.

„Zależało nam na tym, aby uwiarygodnić cyberpunkowy klimat gry. Ogromnie się cieszę, że udało nam się nawiązać współpracę z Rutgerem, tym bardziej, że całkowicie zaangażował się w pracę przy tym projekcie" – powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

„>observer_" to horror psychologiczny rozgrywający się w Krakowie w 2084 roku. Gracz wciela się w jednego z neuronowych detektywów zwanych Observerami – postać odgrywaną przez Rutgera Hauera. Jako członek elitarnej, finansowanej przez korporację Chiron jednostki, ma zdolność hackowania i przejmowania umysłów przestępców.

W Polsce tytuł dostępny będzie również w limitowanej edycji pudełkowej, za wydanie której odpowiada Techland.

Lionsgate (Lions Gate Entertainment, Inc.) jest czołową amerykańsko-kanadyjską wytwórnią filmową – jednym z tzw. "majors".

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)