Warszawa, 28.07.2017 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK zakłada, że w kolejnych latach rynek kredytów będzie rósł równie dynamicznie co dotychczas, a bank chce rosnąć w tym segmencie szybciej niż rynek, poinformował członek zarządu ds. finansowych Maciej Reluga.
"W kredytach mówimy o podobnych tempach wzrostu na kolejne 2 lata jak obecne i oczywiście chcemy rosnąć szybciej niż rynek. Zakładamy, że szczególnie kredyty korporacyjne przyspieszą" - powiedział Reluga podczas konferencji.
Obecnie rynek kredytów rośnie w tempie ok. 4,5%. Członek zarządu banku oczekuje dużego boomu inwestycyjnego w 2018, związanego m.in ze środkami z UE, ale według jego słów II półrocze bieżącego roku pod tym względem już powinno być lepsze. Konsumpcja rośnie obecnie szybko i tak pozostanie - zakłada bank w swoich prognozach.
BZ WBK uważa, że wyniki I półrocza są dobrym prognostykiem na drugą polowe roku i oczekuje, że w efekcie całoroczne wyniki będą dobre, poinformował prezes Michał Gajewski.
"Rośnie nasza dynamika i dostarczamy coraz lepsze wyniki. Cała grupa bardzo mocno się rozwija. Satysfakcjonujący wynik I półrocza to bardzo dobry prognostyk na II półrocze. Widać po tym, jak sobie radzimy, że wyniki całoroczne będą dobre" - powiedział Gajewski podczas konferencji.
Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Aktywa razem banku wyniosły 149,77 mld zł na koniec II kw. 2017 r. wobec 150,10 mld na koniec 2016 r. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)