"Dziękujemy akcjonariuszom, którzy byli z nami jeszcze przed wejściem LiveChat Software na giełdę. Dla naszej trójki LiveChat jest projektem w którego rozwój angażujemy się bardzo mocno. Między innymi dlatego wykorzystaliśmy okazję do dokupienia akcji naszej spółki. Przed nami mnóstwo ciekawych wyzwań na których teraz chcemy się skoncentrować" – powiedział prezes Mariusz Ciepły, cytowany w komunikacie.

12 września Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych poinformowało LiveChat Software o rozpoczęciu przez dwóch akcjonariuszy procedury ABB (przyśpieszona budowa księgi popytu) w związku z zamiarem sprzedaży pakietu akcji, przypomniano.

"LiveChat Software jest kontrolowany przez porozumienie akcjonariuszy, w skład którego wchodzą założyciele i kluczowi menedżerowie spółki. Nikt z nich nie wziął udziału w ostatniej sprzedaży akcji spółki, a porozumienie kontroluje łącznie akcje stanowiące ok. 47% kapitału LiveChat Software" - czytamy dalej.

Wrocławska firma jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu "live chat dla biznesu". Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w kwietniu 2014 r.

(ISBnews)