Orbis ma umowy franczyzy na dwa hotele w Mariborze - pierwsze w SłoweniiWarszawa, 18.09.2017 (ISBnews) - Orbis wchodzi na rynek słoweński, podpisując umowy franczyzy na hotele Mercure i ibis Styles w Mariborze z lokalnym inwestorem - Terme Maribor, podała spółka.

"Słowenia jest dwunastym krajem, w którym będziemy obecni, wzmacniając jednocześnie naszą pozycję w regionie. Otwarcie w Słowenii hoteli Mercure i ibis Styles, dobrze znanych i cenionych międzynarodowych marek, potwierdza dynamikę naszej strategii rozwoju" - powiedział wiceprezes Ireneusz Węglowski, cytowany w komunikacie.

Istniejący już Hotel Piramida (76 pokoi) dołączy do sieci Mercure, a Hotel Orel (71 pokoi) - do sieci ibis Styles z początkiem 2018 r. Oba hotele zostaną w pełni dostosowane do najnowszych standardów sieci Mercure i ibis Styles, podano także.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec czerwca 2017 roku sieć Grupy składała się w sumie ze 117 hoteli, dysponujących 19,8 tys. pokoi. Większość z nich (71 obiektów) funkcjonuje w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.

(ISBnews)