"Zarząd spółki Vistal Gdynia informuje, że otrzymał 19.09.2017 r. informację od zarządu Vistal Offshore sp. z o.o., że do Sądu Rejonowego Gdańsk - Północ w Gdańsku został złożony wniosek o cofnięciu wniosku o upadłość spółki zależnej Vistal Offshore sp. z o.o." - czytamy w komunikacie. 

Wcześniej 14 września Vistal Gdynia, informował, że wierzyciele Vistal Offshore złożyli wniosek o ogłoszenie upadłości. Kwota główna wierzytelności Vistal Offshore wynosiła 112 656,99 zł. Jednocześnie zarząd spółki zależnej Vistal Offshore poinformował, że zaspokoił tą wierzytelność. 

Wcześniej w tym tyg. Vistal Gdynia poinformował o cofnięciu wniosku o upadłość spółki zależnej Vistal Eko. Vistal podał wcześniej, że wierzyciele Vistal Eko i Vistal Offshore, spółek zależnych Vistal Gdynia, złożyli wnioski o ogłoszenie ich upadłości. Ponadto spółka zależna Vistal Construction złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Wcześniej Vistal Gdynia podał, że w wyniku aktualizacji budżetów długoterminowych kontraktów szacuje, że obniżenie wyniku na kontraktach może zmniejszyć skonsolidowany wynik finansowy za I półrocze br. o ok. 88,1 mln zł. Spółka zdecydowała też o utworzeniu odpisu aktualizującego w wysokości ok. 3,4 mln zł.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)