Morizon zmienił nazwę na MZN Property, celem strategia budowy OneStopShopWarszawa, 22.09.2017 (ISBnews) - Sąd zatwierdził zmianę nazwy Morizon na MZN Property w Krajowym Rejestrze Sądowym, podała spółka. Zmiana nazwy związana jest z realizacją strategii budowy OneStopShop, w ramach którego użytkownicy znajdą wszystkie usługi niezbędne w procesie transakcji na rynku nieruchomości.

"Zmiana nazwy to bezpośrednia konsekwencja realizacji strategii budowy OneStopShop rynku nieruchomości. Użytkownicy w jednym miejscu otrzymają wsparcie w całym procesie transakcji na rynku nieruchomości" - powiedział prezes Jarosław Święcicki, cytowany w komunikacie.

Poszczególne segmenty związane będą z różnymi markami, czołowymi na swoich rynkach. Każdy z segmentów rozwijany jest przez należące do grupy spółki córki. Korporacyjnie skupia je notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka - MZN Property. Marka Morizon pozostanie ściśle związana z segmentem wyszukiwania, dostarczając usługi dla użytkowników indywidualnych oraz partnerów biznesowych - agencji nieruchomości i deweloperów, podano również

"Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy portal Morizon.pl i umacniamy markę Morizon na rynku serwisów ogłoszeń nieruchomości. Chcemy dalej umacniać pozycję na tym rynku oraz rozwijać marki MZN Property na poszczególnych rynkach działalności OneStopShop" - dodał Święcicki.

Grupa jako pierwsza wprowadza na rynek serwisów nieruchomości nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym z zakresu sztucznej inteligencji czy wirtualnej rzeczywistości. Przejęty w 2016 r. FinPack rozwija rozwiązania informatyczne przyśpieszające i ułatwiające składanie wniosków o kredyt, a docelowo integrujące pośrednika z bankiem. Jednocześnie FinPack buduje własną sieć doradców finansowych oraz portal, skierowany do indywidualnego użytkownika, umożliwiający dokładne porównanie ofert kredytowych, zbadanie zdolności kredytowej i rozpoczęcie procesu składania wniosku, podano także.

"Serwis ogłoszeń nieruchomości jest filarem ekosystemu, ale naszym celem jest budowa silnej pozycji we wszystkich segmentach OneStopShop. Już teraz oferujemy użytkownikom finansowanie zakupu nieruchomości, a docelowo zaoferujemy im kompleksowy zestaw usług związanych z całym procesem transakcji" - podsumował prezes.

5 lipca MZN Property zadebiutował na głównym rynku GPW. Przejście z NewConnect na GPW połączone było z ofertą publiczną nowych akcji. Środki finansowe pozyskane dzięki emisji akcji zostaną przeznaczone na realizację strategii budowy OneStopShop, pozyskanie większej liczby użytkowników oraz rozwój zasobów IT, przypomniano.

MZN Property (dawniej Morizon) to technologiczna platforma nieruchomościowo-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i wspierająca dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. MZN Property jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce.

(ISBnews)