W poprzednim przetargu sanocki Autosan złożył swoją ofertę z 20-minutowym opóźnieniem, dlatego nie mógł wziąć udziału w postępowaniu wartym prawie 30 mln zł. W wyścigu wystartował tylko niemiecki MAN.

Teraz wojsko zamawia kolejne 28 autobusów. Według założeń przetargu, pojazdy muszą być wyposażone w co najmniej 41 foteli plus miejsce dla pilota i kierowcy. Podczas poprzedniego przetargu było to 45 foteli pasażerskich. Złagodzono też wymagania dotyczące mocy silnika. Wcześniej specyfikacja mówiła o co najmniej 300 kW, teraz – o 210 kW.

Zdecydowanie mniejsza jest też wymagana pojemność bagażnika – zamiast 10 metrów sześciennych, tylko trzy. Nie ma też konieczności wyposażenia autobusu w pomieszczenie do wypoczynku dla drugiego kierowcy – podaje RMF FM.

Autobus Lider 10, oferowany w poprzednim przetargu przez Autosan nie spełniał wymogów wcześniejszego postępowania. Jest on wyposażony w maksymalnie 44 fotele, bagażnik ma pojemność 3,4 metrów sześciennych, a silnik ma moc 226 kW. Złagodzone kryteria nowego przetargu oznaczają, że tym razem Autosan ma szansę startować w nim z powodzeniem.

Więcej na rmf24.pl