Spółka, która zainstalowała urządzenie planuje uruchomienie kolejnych samoobsługowych kantorów marki Walutomat w innych polskich miastach.

"Pierwszy z samoobsługowych kantorów stanął w Poznaniu, bo tu mieści się nasza siedziba, ponadto, Poznań to popularny w Polsce kierunek turystyczny. Co dwudziesty turysta zagraniczny w Polsce zatrzymuje się w tym mieście, w ubiegłym roku było ich 400 tys. Sądzimy, że wielu z nich skorzysta z bezobsługowego kantoru, podobnie jak chętnie robią to turyści w Chorwacji i Serbii, gdzie takie urządzenia cieszą się dużą popularnością” – powiedział PAP w imieniu spółki Currency One Dawid Gałat.

Jak zaznaczył, automatyka bankowa rozwija się na całym świecie, szczególnie w Azji i na Bałkanach.

Urządzenie jest czynne przez całą dobę i cały tydzień. Interfejs urządzenia zaprogramowany jest w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Spółka Currency One planuje zintegrowanie kantoru samoobsługowego z serwisem internetowym Walutomat, w taki sposób, by użytkownik platformy mógł wymienić walutę online, a odebrać ją w gotówce w kantorze samoobsługowym.

Currency One jest operatorem serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat. Z usług spółki korzysta ponad 450 tys. klientów, którzy w 2016 roku wymienili równowartość 14,5 mld zł. Walutomat to założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. W serwisie zarejestrowało się ponad 220 tys. użytkowników. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

edytor: Anna Mackiewicz