UPS odnotował w Polsce wzrost eksportu o 25% r: r w I poł. 2017 r.


Warszawa, 04.10.2017 (ISBnews) - UPS odnotował w Polsce wzrost eksportu (rozumianego jako liczba paczek wysyłanych za granicę) na poziomie 25% w I poł. 2017 r., poinformował dyrektor generalny UPS Polska Piotr Sitarek.
"Polska jest ważnym rynkiem dla UPS, na którym zaobserwowaliśmy w I połowie bieżącego roku wzrost eksportu na poziomie 25%" - powiedział Sitarek, cytowany w komunikacie z okazji 25-lecia firmy w Polsce.
W maju prezes UPS na Europę Wschodnią Daniel Carrera poinformował, że UPS odnotował w 2016 r. w Polsce wzrost eksportu (rozumianego jako liczba paczek wysyłanych za granicę) o ok. 15% r/r, a w I kw. tego roku podtrzymał trend, osiągając wzrost o ok. 20% r/r.
Firma przypomniała w dzisiejszym komunikacie, że UPS rozpoczął działalność w Polsce w 1992 r. poprzez usługi firmy partnerskiej - PPS Polkurier, którą przejął w 2001 roku, a w 2005 przejął firmę kurierską Stolica. W 2015 r. UPS dokonał przejęcia firmy Poltraf w celu umocnienia swojej pozycji w sektorze medycznym.
W 2015 roku firma UPS otworzyła warty 20 mln USD hub przeładunkowy w Strykowie, a w maju bieżącego roku zainaugurowała nowe centrum w Mysłowicach. W listopadzie 2016 r. UPS usprawnił usługi ekspresowe, oferując wcześniejsze dostawy i późniejsze terminy odbioru dla ponad 25 tys. kodów pocztowych oraz oferuje szybsze ekonomiczne przesyłki lądowe w Polsce i 27 krajach w Europie.
UPS jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym rozwiązania w zakresie transportu przesyłek i frachtu, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. Świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Od 1992 r. firma jest obecna w Polsce, gdzie zatrudnia ok. 2,7 tys. osób.
(ISBnews)