Złożono wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego Vistal PrefWarszawa, 06.10.2017 (ISBnews) - W Sądzie Rejonowym w Białymstoku VIII Wydział Gospodarczy został złożony wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do Vistal Pref sp. z o.o., poinformował Vistal Gdynia.

"Zarząd spółki Vistal Gdynia informuje, iż w dniu 6 października 2017 r. powziął informacje o złożeniu dnia 6 października 2017 r. w Sądzie Rejonowym w Białymstoku VIII Wydział Gospodarczy wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do Vistal Pref sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

Wczoraj Vistal Gdynia poinformował, że złożył do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości w celu zabezpieczenie interesu spółki, jej akcjonariuszy oraz ogółu wierzycieli. Jednocześnie spółka poinformowała, że w sądzie procedowany jest wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Zgodnie z prawem restrukturyzacyjnym w przypadku złożenia wniosku restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości, w pierwszej kolejności rozpatruje się wniosek restrukturyzacyjny. W okresie sanacji spółka planuje wdrożyć środki restrukturyzacyjne zmierzające do poprawy sytuacji finansowej.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)