Złożono wniosek o ogłoszenie upadłości i postępowanie sanacyjne wobec Vistal EkoWarszawa, 10.10.2017 (ISBnews) - Złożono wniosek o ogłoszenie upadłości oraz o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do spółki zależnej Vistal Gdynia - Vistal Eko, poinformowała spółka.

"W Sądzie Rejonowym Gdańsk - Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy 9 października 2017 r. złożono wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do Vistal Eko sp. z o.o. i wniosku o ogłoszenie upadłości Vistal Eko sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu Vistal Gdynia złożył do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości. Wcześniej spółka złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)