Prezes Asseco Poland nie wyklucza IPO Asseco International na GPWWarszawa, 12.10.2017 (ISBnews) - Asseco Poland zakłada docelowe upublicznienie Asseco International (AI) i nie wyklucza, że pozyskanie kapitału i debiut może odbyć się na warszawskiej giełdzie, poinformował prezes Asseco Poland Adam Góral.

"AI ma być jak 'druga Formula'. Cele stworzenia tego holdingu to budowa wartości o aktywa międzynarodowe i przejrzystość wyceny tych aktywów; bardziej efektywne zarządzanie rozwojem międzynarodowym; rozdzielenie działań operacyjnych Asseco Poland od działań na rzecz rozwoju grupy; stworzenie holdingu z perspektywą dynamicznego rozwoju i możliwością upublicznienia na rynkach międzynarodowych" - powiedział Góral podczas konferencji.

"Będziemy chcieli pozyskać kapitał na rozwój AI. Najbliższa mi jest nasza giełda i będziemy brać tą opcję poważnie pod uwagę" - dodał prezes.

Asseco Poland podało dziś rano, że założyło spółkę prawa słowackiego Asseco International (AI), do której planuje wnieść aktywa międzynarodowe: Asseco Central Europe, Asseco South Eastern Europe, Exictos, Asseco Western Europe, R-Style Softlab, Asseco Danmark, Peak Consulting, Asseco Lietuva, Sintagma, Asseco Georgia, Asseco Kazakhstan, Asseco Software Nigeria.

Docelowo, w wyniku tej transakcji, Asseco Poland obejmie udział stanowiący 96,55% kapitału zakładowego AI, 3,45% będą posiadali managerowie ACE, którzy obejmą akcje w zamian za akcje Asseco Central Europe, a.s.

Kapitał zakładowy AI wynosi obecnie 25 000 euro i jest podzielony na 2 500 akcji o cenie nominalnej równej 10 euro za 1 akcję w zamian za objęcie 100% wyemitowanych akcji AI.

W skład zarządu nowej spółki wchodzą: Jozef Klein (prezes) oraz Przemysław Sęczkowski, Marek Panek i Rafał Kozłowski (członkowie zarządu). Przewodniczącym rady nadzorczej został Adam Góral.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

(ISBnews)