WIG 20 spadł na czwartkowym zamknięciu o 0,55 proc. do 2.537,7 pkt., WIG poszedł w dół o 0,3 proc., a sWIG 80 zniżkował o 0,1 proc. Na plusie sesję zakończył indeks grupujący średnie spółki (mWIG 40), który zyskał 0,3 proc.

Obroty akcjami wyniosły 1.200 mln zł, z czego 855 mln zł na akcjach spółek z WIG 20. Liderem obrotów został Pekao (220 mln zł). Kurs banku na zamknięciu wzrósł o 0,8 proc.

Wśród spółek z WIG 20 najmocniej wzrosła wycena mBanku (o 2 proc.). Największe spadki zanotowali przedstawiciele sektora paliwowego - PKN Orlen spadł o 2,4 proc., zaś kurs Lotosu poszedł w dół o 3,1 proc.

Asseco Poland zwyżkował o 1,4 proc., a Asseco SEE spadł o 1,9 proc.

Asseco Poland poinformowało w komunikacie w środę wieczorem o założeniu spółki prawa słowackiego Asseco International, do której zostaną wniesione wszystkie posiadane przez Asseco Poland akcje spółek międzynarodowych.

Do Asseco International wniesione zostaną wszystkie posiadane akcje w Asseco Central Europe, Asseco South Eastern Europe, Exictos, Asseco Western Europe, R-Style Softlab, Asseco Danmark, Peak Consulting, Asseco Lietuva, Sintagma, Asseco Georgia, Asseco Kazahstan, Asseco Software Nigeria jako wkład niepieniężny w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Asseco International.

Docelowo, Asseco Poland obejmie 96,55 proc. kapitału zakładowego Asseco International, 3,45 proc. będą posiadali managerowie ACE, którzy obejmą akcje w zamian za akcje Asseco Central Europe.

Analitycy JP Morgan w raporcie z 9 października podtrzymali rekomendację "neutralnie" dla Alior Banku, wyznaczając cenę docelową akcji na 94 zł. Notowania spółki poszły w dół o 0,2 proc. do 71,78 zł.