"Wobec zwiększenia planowanej powierzchni budynku muzeum z 24 do ok. 44,7 tys. m2 niezbędne jest wydłużenie terminu budowy z 2019 r. do 2020 r. Poprzednią wielkość powierzchni obiektu wyznaczono bez żadnych podstaw projektowych i architektonicznych. W związku z tym muszą się także zwiększyć koszty inwestycji z 310 do 659 mln zł" – czytamy w komunikacie.

Muzeum Historii Polski - wizualizacja 3

Muzeum Historii Polski - wizualizacja 3

źródło: Materiały Prasowe

Gmach muzeum ma zostać wzniesiony na terenie Cytadeli Warszawskiej. Zajmie on główne miejsce na terenie Cytadeli w zespole muzealnym obok Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskiego.

Muzeum Historii Polski - wizualizacja 2

Muzeum Historii Polski - wizualizacja 2

źródło: Materiały Prasowe

"Muzeum Historii Polski to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w dziedzinie polityki pamięci i polityki historycznej. Ma prezentować zagadnienia kluczowe dla państwowości i historii Polski w perspektywie długookresowej. Jego zadaniem będzie promowanie polskiego dziedzictwa historycznego w świecie, a także dotarcie do jak największej liczby osób ciekawych historii i losów naszego państwa oraz przyciągnięcie i zainteresowanie tą tematyką ludzi młodych. Muzeum ma być centrum nowoczesnej edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej. Placówka, oprócz prowadzenia badań dotyczących dziejów Polski, powinna stać się ośrodkiem głębszej myśli i refleksji o polskiej historii" - czytamy dalej.

Zgodnie z przyjętymi założeniami Muzeum Historii Polski ma stać się jedną z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji kultury w Polsce.

Muzeum Historii Polski - wizualizacja 1

Muzeum Historii Polski - wizualizacja 1

źródło: Materiały Prasowe

>>> Czytaj też: Kolejny wielki kompleks biurowców w stolicy. Ghelamco ma 221 mln euro na budowę The Warsaw HUB