Nowy Wacyn powstaje na terenie dawnej radiostacji, niedaleko trasy Warszawa-Kraków, około 2 km od centrum miasta. Osiedle ma zająć 29 ha, w obrębie ulic: Przytyckiej, Listopadowej, Radiowej i Uniwersyteckiej. Inwestorami są dwie firmy - realizujący projekty w Warszawie i Poznaniu -Unidevelopment i lokalny deweloper Rosa-Invest.

Na osiedlu ma powstać trzydzieści budynków z 1800 mieszkań. „Z badań wynika, że na radomskim rynku największe zapotrzebowanie jest na mieszkania o powierzchni 55 m kw. I takie lokale będą przeważały, ale może to się zmienić w zależności od tendencji rynkowych” - powiedział Krzysztof Mikołajczyk z firmy Unidevelopment.

Zgodnie z założeniami inwestorskimi Nowy Wacyn ma być dzielnicą z dużą ilością zieleni, parkiem i miejscami rekreacji. Osiedle nie będzie ogrodzone, ma być otwarte dla wszystkich. „Chcemy się odciąć od modelu, że grodzimy osiedle, betonujemy parking i zakładamy, że mieszkańcy zjeżdżają windą i wyjeżdżają samochodem z osiedla” - podkreślił architekt Jacek Mroczkowski.

Zabudowa mieszkalna usytuowana będzie po obydwu stronach istniejącego już akwenu wodnego. Centralnym punktem osiedla ma być plac miejski ze strefą drobnych usług, małych sklepów i kawiarni. W ramach osiedla mają powstać też duże obiekty handlowe.

Reklama

Jeden blok już został wybudowany, dwa kolejne - ze 120 mieszkaniami - mają powstać w 2018 r. Całość inwestycji ma być zrealizowana w ciągu 7-8 lat. (PAP)

Autor: Ilona Pecka

edytor: Bożena Dymkowska