"Nowa inwestycja przy jednoczesnej synergii z istniejącym centrum logistycznym pod Szczecinem to najlepsze rozwiązanie, które znacznie zwiększy naszą przepustowość" - powiedział VP Customer Fulfillment and Logistics w Zalando Jan Bartels, cytowany w komunikacie.

W regionie łódzkim ma powstać dzięki tej inwestycji ponad 1000 miejsc pracy. Centrum będzie obsługiwane przez zewnętrznego usługodawcę logistycznego, a rozpoczęcie testów operacyjnych planowanie jest na koniec 2018 roku.

"Jesteśmy dumni, że Zalando ponownie wybrało Goodmana jako dewelopera swojej inwestycji w Polsce. Jesteśmy godnym zaufania partnerem z bogatym doświadczeniem w dostarczaniu wysokiej jakości magazynów dla sektora e-commerce. Doświadczenie to zdobyliśmy dostarczając niemal 2 mln mkw powierzchni magazynowej dla firm e-commerce w całej Europie" -powiedział Head of Business Development Poland w Goodman Maciej Madejak, cytowany w komunikacie.

Zalando podkreśliło, że lokalizacja w Głuchowie pod Łodzią została wybrana z kilku powodów. Decydujące znaczenie miało położenie geograficzne w centralnej Polsce, obecność potencjalnych pracowników, rozwinięta infrastruktura, a zwłaszcza znajdujące się w pobliżu autostrady A1 i A2. Równie istotna była także sprawna współpraca z władzami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi.

Zalando wskazało, że e-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. "Według najnowszego badania "E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska" (na podstawie badania zrealizowanego w kwietniu 2017 r.) ponad połowa (54 proc.) polskich internautów kupuje online. Dla porównania w 2016 roku, 48 proc. Polaków deklarowało dokonywanie zakupów w internecie" - czytamy także.

>>> Polecamy: Amazon zatrudni w Polsce ponad 10 tys. sezonowych pracowników. Duża część z nich zostanie w firmie