Vistal Stocznia Remontowa złożyła wniosek o otwarcie sanacji


Warszawa, 09.11.2017 (ISBnews) - Vistal Stocznia Remontowa, spółka zależna Vistalu Gdynia, złożyła do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, podał Vistal.
"Jednocześnie spółka informuje, że w Sądzie Rejonowym Gdańsk - Północ w Gdańsku procedowany jest wniosek o ogłoszenie upadłości Vistal Stocznia Remontowa sp. z o.o. [...] Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. prawo restrukturyzacyjne (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz 1574 ze zm.) w przypadku złożenia wniosku o restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości, w pierwszej kolejności rozpatruje się wniosek restrukturyzacyjny" - przypomniano w komunikacie.
Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.
(ISBnews)