Agnieszka Kłos objęła stanowisko prezesa Provident PolskaWarszawa, 21.11.2017 (ISBnews) - Agnieszka Kłos została mianowana na stanowisko prezesa Provident Polska, podała spółka. Stanowisko obejmie 1 stycznia 2018 r.

Agnieszka Kłos posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze finansowym. Pracę w Provident Polska rozpoczęła w 2007 roku. Przez 7 lat była odpowiedzialna za zarządzanie działem finansów. Po objęciu stanowiska dyrektora ds. rozwoju biznesu w jej kompetencjach było poszukiwanie możliwości w obszarze przejęć, budowanie partnerstwa i sojuszy strategicznych, rozwijanie kanału brokerskiego oraz realizacja benefitów strategicznych. Od 2016 roku pełniła funkcję członka zarządu, odpowiedzialnego za pion sprzedaży. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w Ernst & Young Audit Sp. z o.o. oraz Greig Middleton, zajmującej się doradztwem i usługami maklerskimi, podano w komunikacie.

"Do zarządu Provident Polska dołączył również Tomasz Skiba, obejmując funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za pion sprzedaży. Tomasz Skiba związany jest z Providentem od 16 lat, w trakcie których pełnił kluczowe role związane ze wspieraniem pionu sprzedaży i obsługi klientów" - czytamy dalej.

Na stanowisku prezesa Provident Polska Agnieszka Kłos zastąpi Davida Parkinsona, który obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego Regionu Europy Północnej (Polska i Czechy).

Provident Polska jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także - w ramach notowań równoległych - na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą wchodzącą w skład IPF. Firma oferuje pożyczki 2,6 mln klientów w ośmiu krajach europejskich.

(ISBnews)