AmRest spodziewa się spowolnienia wzrostu EBITDA do poniżej 10% r: r w IV kw.Warszawa, 22.11.2017 (ISBnews) - AmRest spodziewa się jednocyfrowej dynamiki wzrostu zysku EBITDA w IV kw. 2017 r. wobec wzrostu o 24,8% r/r w III kw. br., poinformował członek zarządu Wojciech Mroczyński.

"Mimo solidnych trendów w biznesie podstawowym, spodziewamy się, że w krótkim terminie skonsolidowane wyniki grupy pozostaną pod presją kosztów związanych z integracją M&A oraz wydatków związanych z otwarciami nowych restauracji. Dotyczy to nie tylko zakończonych już projektów akwizycyjnych, ale również tych w finalnej fazie, np. KFC we Francji. W rezultacie, spodziewamy się jednocyfrowej dynamiki wzrostu zysku EBITDA w czwartym kwartale tego roku" - powiedział Mroczyński, cytowany w komunikacie.

W III kw. 2017 r. AmRest odnotował wzrost zysku EBITDA o 24,8% do 200 mln zł (47 mln euro) oraz marżę EBITDA na poziomie 14,8%. Wzrost zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 36,5% do 85 mln zł (20 mln euro), przy wzroście przychodów o 17,1% do 1 356 mln zł (318 mln euro), podano też w komunikacie.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)