CD Projekt przeniesie 'Gwinta' na nową wersję technologii w najbliższym czasieWarszawa, 22.11.2017 (ISBnews) - CD Projekt w najbliższym czasie przeniesie grę "Gwint : Wiedźmińska Gra Karciana"na nową wersję technologii, co umożliwi w przyszłości realizację dalszych planów w ramach tego projektu, podała spółka.

"Od strony biznesowej, przez ostatnie miesiące zespół deweloperski Gwinta usprawniał grę, jej mechanikę oraz balansował rozgrywkę. W najbliższym czasie 'Gwint' zostanie przeniesiony na nową wersję technologii, co umożliwi w przyszłości realizację dalszych planów w ramach tego projektu" - czytamy w komunikacie.

Spółka buduje również zespół live operations, który będzie odpowiadał za regularne dodawanie do gry różnego typu zawartości, a sama gra będzie częściej aktualizowana o nowe karty, wyzwania i przedmioty, zarówno dla doświadczonych graczy, jak i osób dopiero zaczynających zabawę w "Gwinta", podano także.

"Gwint" był najważniejszym produktem III kw. w segmencie GOG.com. Przychody ze sprzedaży tego segmentu wyniosły ponad 33 mln zł czyli o ponad 40% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, dzięki czemu był to najlepszy przychodowo trzeci kwartał w historii GOG-a, podkreśliła też spółka.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria Wiedźmin, obecnie trwają prace nad Cyberpunk 2077.

(ISBnews)