Firma RESET2, producent oprogramowania dla sektora MŚP, poinformowała o wprowadzeniu do oferty zintegrowanego systemu obsługi firmy - R2firma. Nowość jest adresowana do klientów szukających oprogramowania zapewniającego kompleksową obsługę, zarówno jeśli chodzi o prowadzenie magazynu i wsparcie sprzedaży, jak i prowadzenie księgowości.
R2firma: Główne okno programu z poszczególnymi modułami / Media

Ponadto, R2firma – szczególnie w bezpłatnej wersji Start – może zainteresować także mikroprzedsiębiorców, którzy począwszy od stycznia 2018 roku zostaną objęci obowiązkiem składania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK-VAT).

RESET2 R2firma w wersji Standard to oprogramowanie klasy ERP, adresowane do mikro i małych firm. Zapewnia kompleksową obsługę informatyczną, począwszy od obsługi magazynu, przez obsługę sprzedaży i kasy, rozrachunki i windykację należności, aż po środki trwałe i księgowość, umożliwiającą kompletne rozliczenie podatku dochodowego oraz VAT. Z kolei średnie i duże firmy powinny zainteresować się wersją PRO, która oferuje zdecydowanie wyższy poziom elastyczności na etapie wdrożenia i może zostać dostosowana pod konkretne wymagania i specyfikę przedsiębiorstwa.

R2firma to połączenie znanych już od dawna programów: księgowego R2fk lub R2księga (w zależności od rodzaju prowadzonej księgowości) oraz programu do prowadzenia faktur i obsługi magazynu R2faktury.

R2firma: Podpisywanie JPK profilem zaufanym ePUAP / Media

Funkcjonują one jako moduły systemu R2firma i pracują na tej samej bazie danych. Dzięki temu:

- użytkownicy, dane firmy, rachunki bankowe, kontrahenci, raporty kasowe i bankowe oraz rozrachunki są wspólne dla obu modułów; Dane wprowadzone w jednym module są od razu widoczne w drugim;

- faktury wprowadzone przez dział handlowy są od razu widoczne dla działu księgowości (podlegają - po akceptacji przez dział księgowy zapisowi w księgach handlowych);

- wystawione faktury są także widoczne przez dział windykacji; dzięki temu osoby zajmujące się należnościami mogą od razu wprowadzić informacje o zapłacie przez wspólny raport kasowy lub zaksięgować wspólny dla wszystkich modułów wyciąg bankowy;

- to z kolei sprawia, że fakturzyści są na bieżąco z informację który z kontrahentów zalega z płatnościami (wspólny moduł restrykcji) a także dla kogo wystawiono przypomnienie albo wezwanie do zapłaty (wspólny moduł windykacji)."

- archiwizacja/odtwarzanie danych obejmuje dane z obu modułów.

Cena podstawowa serii Standard programu R2firma zaczynają się już od 188 PLN netto. Cena obejmuje roczną gwarancję, roczną subskrypcję uaktualnień oraz pomoc techniczną. Dostępna jest także pełnowartościowa wersja DEMO, która działa przez okres 60 dni i oferuje możliwość zakupu licencji bez utraty wprowadzonych danych.

Warto zwrócić uwagę na bezpłatny program R2firma START. Jest on przeznaczony dla mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia 2018 będą musieli sprostać nowym obowiązkom związanym z JPK-VAT. Korzystając z R2firmy START będą mogli nie tylko przygotować i wysłać JPK-VAT bezpośrednio do urzędu skarbowego, ale także prowadzić i rozliczyć swoją firmę. Wszystko zupełnie za darmo.