Czasem, żeby ruszyć z biznesem albo nadać mu nową dynamikę potrzebny jest właściwy impuls, dotarcie do właściwego kręgu odbiorców. Nie sposób obecnie działać efektywnie bez obecności w sieci, ale czasem przedsiębiorcy nie potrafią się w niej odnaleźć. W Raiffeisen Polbanku uznano, że warto to klientom ułatwić. Stąd pomysł współpracy z WingsBridge.

– Budujemy firmę, która pomaga rozwijać się innym przedsiębiorstwom. Bo jeśli oni będą się rozwijać, to i my razem z nimi – mówi Marcin Darecki, prezes firmy WingsBridge. Jak sam twierdzi, firma powstała z myślą połączenia dwóch światów: nauki i biznesu. – Sam pochodzę z obydwu środowisk – oznajmia Darecki, który obecnie pisze doktorat na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w Zakładzie Teorii Organizacji i Zarządzania. – Mój wspólnik Łukasz Lothammer to biznesmen z ponad dziesięcioletnim stażem w prowadzeniu firmy na rynku polskim oraz za granicą - dodaje.

WingsBridge zajmuje się doradztwem dla firm, które chcą poprawić swój wizerunek w internecie. Oferta jest kompleksowa - od tak podstawowej usługi jak stworzenie strony internetowej, po budowanie odpowiedniego wizerunku w sieci. Chodzi o działania takie, jak tworzenie kampanii internetowych, opracowywanie badań naukowych, przygotowywanie analiz i ekspertyz. Każdy klient jest traktowany indywidualnie, z uwzględnieniem specyfiki branży w której działa, co pozwala wybrać możliwie najlepsze rozwiązania.

WingsBridge może być przewodnikiem dla klientów banku i pomóc im zbudować wizerunek w sieci. – Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom przedsiębiorców z mniejszym kapitałem początkowym. Zaproponujemy im współpracę na korzystnych warunkach – podkreśla Lothammer. Oczywiście współpraca nie zamknie się tylko w tym segmencie. – Są firmy, które istnieją i znakomicie prosperują już długi czas, ale chcą coś zmienić w kwestii swojej obecności w sieci. Dlaczego? Bo np. mają stronę internetową, którą stworzono w latach dziewięćdziesiątych i od tej pory nic się na niej nie zmieniło. Często jest tak, że w istocie dana spółka ma o wiele większy potencjał wzrostu. Pomagamy firmom go odblokować poprzez skuteczny marketing internetowy – wyjaśnia Lothammer.

Rynkowy koszt przygotowania witryny www to suma między 2 a 3 tys. zł. Klienci Raiffeisen Polbanku otrzymają usługę pod nazwą Wymarzona Strona w trzech pakietach, różniących się zakresem działania. Za niespełna 100 zł miesięcznie będzie to strona stanowiąca wizytówkę firmy. Korzystający z oferty mogą liczyć na stałe wsparcie w ramach serwisu i hostingu, tj. nie tylko dbania o serwery, lecz także na stałą opiekę techniczną nad powstałymi witrynami. Drugi, droższy wariant zawiera dodatkowo wsparcie marketingowe i darmową kampanię promocyjną w Google AdWords. Ostatni, najwyższy, pakiet wiąże się z otrzymaniem elementów identyfikacji wizualnej, w tym unikalnego logo.

Darecki podkreśla, że tak naprawdę ciężko jest jednoznacznie określić, jaki jest zwrot z reklamy w internecie. Zależy to bowiem od wielu czynników, m.in. istotna jest sama branża w której działa firma, jak przygotowana jest strona internetowa i konfiguracja kampanii reklamowych. Podaje przykład pewnego przedsiębiorstwa budowlanego, którego właściciel, po zamówieniu w WingsBridge nowej strony i uruchomieniu kampanii w sieci, rezygnował z części zleceń, ze względu na zbyt dużą liczbę zamówień.

Korzyści ze współpracy WingsBridge i Raiffeisen Polbanku są obopólne. Bank może zaoferować swoim klientom atrakcyjne funkcjonalnie i cenowo rozwiązanie, dzięki któremu tworzenie i obsługa stron www nie tylko przestaje być problemem, ale też nie wymaga znajomości rozwiązań IT. Często jest tak, że firmy, gdy nawet myślą poważnie o strategii wejścia do sieci, mają kłopot, ponieważ nie znają jej realiów czy choćby kosztów zbudowania profesjonalnej witryny. Bank podsuwa im sprawdzone rozwiązanie. Natomiast dla WingsBridge kooperacja z Raiffeisenem to możliwość dotarcia do szerokiej bazy potencjalnych nowych klientów. – Współpracujemy z bankiem, ponieważ wierzymy, że dzięki temu pomożemy licznej grupie przedsiębiorstw w ich pierwszych krokach, jak i dalszym rozwoju – zaznacza Darecki.

PARTNER