Cyfrowy Polsat nie oczekuje na razie dywidendy z NetiiWarszawa, 05.12.2017 (ISBnews) - Cyfrowy Polsat nie oczekuje na razie wypłaty dywidendy przez Netię, poinformowała członek zarządu ds. finansowych Katarzyna Ostap-Tomann.

"Chwilowo nie mamy intencji wypłaty dywidendy, jeśli chodzi o Netię" - powiedziała Ostap-Tomann podczas konferencji prasowej, zapytana, czy Cyfrowy Polsat wystąpi jako mniejszościowy akcjonariusz o wypłatę dywidendy.

Prezes grupy Tobias Solorz dodał, że informacje dotyczące planów łączenia usług mogą zostać zaprezentowane po uzyskaniu zgody na koncentrację od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Cyfrowy Polsat poinformował wczoraj, że złożył zlecenia nabycia łącznie pakietu ok. 32% akcji spółki Netia od dwóch znaczących akcjonariuszy - Mennicy Polskiej oraz FIP 11 Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych (FIZAN) za łączną kwotę 638,8 mln zł. Spółka zapowiedziała także, że ogłosi wezwanie w celu zwiększenia zaangażowania do nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii.

Dziś Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 119 349 971 akcji Netii, stanowiących 34,24% kapitału zakładowego oraz 34,24% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 5,77 zł za sztukę.

Cyfrowy Polsat zapowiedział także, że finansowanie obu etapów transakcji zostanie zrealizowane ze środków własnych oraz kredytu rewolwingowego.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

Netia to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

(ISBnews)