Bricks Acquisitions Limited złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia RobygaWarszawa, 05.12.2017 (ISBnews) - Bricks Acquisitions Limited z grupy Goldman Sachs złożył wniosek do Urzędu Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Robygiem, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 4 grudnia br., sprawa jest w toku.

"Przedmiotem zgłoszenia do prezesa UOKiK jest koncentracja polegająca na przejęciu przez spółkę Bricks Acquisitions Limited, z siedzibą przy Peterborough Court, 133 Fleet Street, Londyn EC4A 2BB, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (należącą do grupy kapitałowej Goldman Sachs; prowadzącej działalność w obszarze międzynarodowej bankowości inwestycyjnej oraz inwestycje w nieruchomości w tym również w Polsce) kontroli nad spółką Robyg S.A. z siedzibą przy Alei Rzeczypospolitej 1, Warszawa (02-972), Polska (stojącą na czele grupy kapitałowej Robyg; prowadzącej działalność deweloperską w tym w szczególności polegającą na budowie i sprzedaży mieszkań oraz innych nieruchomości przeznaczonych na cele mieszkaniowe, w Polsce)" - czytamy w komunikacie.

1 grudnia br. Bricks Acquisitions Limited ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 289 401 199 akcji spółki Robyg, w związku z planowanym nabyciem 100% akcji spółki po cenie 3,55 zł za sztukę.

(ISBnews)