Pozostałymi dziennikarzami nominowanymi do nagrody w tej kategorii byli Rafał Hirsch z next.gazeta.pl oraz Grzegorz Siemiończyk z „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.

Tomasz Jóźwik („Dziennik Gazeta Prawna”) został nominowany i nagrodzony za wnikliwe prześwietlanie raportów finansowych spółek i prezentowanie ich bez publicystycznych emocji czy politycznego skrzywienia. Nie traktuje swoich czytelników (kiedyś "Parkietu" i "Forbesa", dziś „Dziennika Gazety Prawnej”) jak biegłych księgowych, tylko cierpliwie prowadzi za rękę przez meandry bilansów, wydobywając na światło dzienne ukryte sekrety. Przeglądy spółek Rafała Brzoski, Leszka Czarneckiego czy Ryszarda Krauzego autorstwa Jóźwika są dla zainteresowanych giełdą więcej warte niż raporty biegłych rewidentów. Przedarł się przez wielopiętrową strukturę funduszy oferowanych przez Dom Maklerski W Investments na długo wcześniej, nim zainteresowały się nimi poszkodowane banki czy Prokuratura Krajowa. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych nagrodziło go w tym roku tytułem Herosa Rynku Kapitałowego.

Tomasz Jóźwik

więcej
Wideo

Nagroda Grand Press Economy jest przyznawana w ramach konkursu Grand Press. Nominowanych do tej nagrody wskazuje redakcja "Press", lecz po konsultacjach z szefami redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, z dziennikarzami i ekspertami ekonomicznymi. W tegorocznych konsultacjach wzięło udział ponad 20 specjalistów.

>>> Polecamy teksty Tomasza Jóźwika publikowane na Forsal.pl