Japonia zapowiada dodatkowe sankcje wobec Korei Północnej

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
15 grudnia 2017, 06:39
Japonia nałoży dodatkowe sankcje na Koreę Północną w związku z utrzymującym się zagrożeniem ze strony rozwijanego przez Pjongjang programu rakietowego i atomowego - oświadczył w piątek szef gabinetu japońskiego premiera, Yoshihide Suga.

Jak przekazał, Japonia zamrozi aktywa kolejnych 19 koreańskich instytucji.

Na początku grudnia Izba Radców, wyższa izba japońskiego parlamentu, przyjęła rezolucję potępiającą ostatni test międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM), przeprowadzony przez Koreę Północną. Rakieta spadła do morza w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii.

Po tym wydarzeniu premier Japonii Shinzo Abe zapowiedział, że jego kraj zwiększy presję na Pjongjang do "maksymalnego poziomu".

12 grudnia japońskie myśliwce F-15 przeprowadziły nad Morzem Wschodniochińskim, na południe od Półwyspu Koreańskiego, wspólne ćwiczenia z samolotami USA, w tym bombowcami B1-B.

Były to największe tego rodzaju ćwiczenia, podjęte w reakcji na północnokoreańskie próby rakietowe. Według władz w Pjongjangu ich nowy pocisk balistyczny, którego test odbył się 29 listopada, ma zasięg obejmujący cele w Stanach Zjednoczonych, w tym Waszyngton.(PAP)

mbud/ akl/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj