"Władze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą na przebudowę dworca kolejowego w Legnicy" - poinformował w środę PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec lutego 2020 r., a jej wartość to około 27 mln zł.

W ramach modernizacji dworca przebudowane zostaną dwa główne perony stacji, a na czterech zostaną zamontowane windy. „Na peronach będzie nowe oświetlenie, nagłośnienie, ławki oraz tablice informacyjne i zegary. Wszystkie elementy małej architektury zaplanowano w stylistyce historycznego charakteru legnickiej stacji” - powiedział Siemieniec

Remont zakłada także przebudowę głównego przejścia w tunelu, schodów oraz hali peronowej. „Stalowa konstrukcja hali przejdzie gruntowaną renowację. Zaplanowano odtworzenie świetlika dachowego w oparciu o dostępne materiały archiwalne” - dodał rzecznik. Przebudowa obejmie również tory i sieć trakcyjną.

Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa.

Stacja w Legnicy dołączy do zmodernizowanych ostatnio na Dolnym Śląsku stacji i przystanków, m.in. w Jeleniej Górze, Jaworzynie Śląskiej, Janowicach Wielkich i Obornikach Śląskich. (PAP)

autor: Agata Tomczyńska

edytor: Marcin Musiał