Krezus złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Walcowni Metali 'Dziedzice'Warszawa, 16.03.2018 (ISBnews) - Krezus złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Walcownią Metali "Dziedzice" z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 9 marca, sprawa jest w toku.

Krezus podpisał w styczniu br. z Boryszewem list intencyjny w sprawie zakupu 100% akcji Walcownia Metali "Dziedzice" S.A. za około 160 mln zł. List intencyjny ważny jest do 31 maja 2018 r.

Spółka zamierza nabyć wszystkie akcje (100%) Walcowni wolne od obciążeń na warunkach określonych w odrębnej umowie. Boryszew posiada 1,92% udziału w kapitale zakładowym Walcowni, przy czym pozostałe akcje Walcowni posiadają spółki: lmpexmetal z siedzibą Warszawie - 26,78% udziału w kapitale zakładowym oraz Hutmen z siedzibą we Wrocławiu - 71,30% udziału w kapitale zakładowym.

Na początku br. Roman Karkosik - większościowy akcjonariusz Alchemii, Boryszewa i Impexmetalu - ogłosił, że planuje całkowicie ograniczyć działalność inwestycyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w 2018 r. i wycofać część kontrolowanych przez siebie spółek z obrotu.

Roman Karkosik jest większościowym akcjonariuszem Alchemii, Boryszewa i Impexmetalu. Posiada także m.in. akcje Krezusa.

(ISBnews)